Krakowski biurowiec reprezentowany przez biuro FISHEYE był tematem jednego artykułu internetowej wersji Gazety Wyborczej.

Pięciopiętrowy obiekt oferujący prawie 14 000 m powierzchni najmu będzie jednym z największych w Krakowie. Pierwsi najemcy obiektu przy ul. Życzkowskiego 20 wejdą do niego już w grudniu tego roku.

W ciągu ostatniej dekady Kraków stał się jedną z najpopularniejszych lokalizacji dla sektora zaawansowanych technologii oraz usług biznesowych w Europie. Obecnie prawie sto globalnych firm prowadzi w naszym mieście centra usług wspólnych lub badawcze, zatrudniając 35 000 ludzi. Do tego grona wciąż dołączają nowi gracze.

GD&K Group oraz CA Immo wznoszą w Specjalnej Strefie Ekonomicznej – Krakowskim Parku Technologicznym w Czyżynach – nowoczesny biurowiec klasy A, noszący nazwę nawiązującą do lotniczej przeszłości tego miejsca – AVIA. Generalnym wykonawcą budynku jest firma Re-Bau. Pięciopiętrowy obiekt oferujący prawie 14 000 m kw. powierzchni najmu brutto – jeden z największych w Krakowie – wznoszony jest przy ul. Życzkowskiego 20, naprzeciwko budynków Comarchu.

Przewidziano w nim m.in. zielone atrium dostępne z parteru czy płytki, 13-metrowy trakt, gwarantujący dostęp światła dziennego do całości powierzchni biur. – Rozwiązanie takie nie jest najbardziej ekonomiczne, ponieważ wymaga wybudowania większej ilości fasad, ale na pewno jest ukłonem w stronę najemców. Nie muszą się oni głowić, co zrobić z ciemnymi powierzchniami, zazwyczaj występującymi w środkowej części pięter krakowskich biurowców – mówi Włodzimierz Jędruszak z FISHEYE.