Polska Firma GD&K Group podpisała nową umowę najmu w warszawskiem biurowcu Carpathia.
– W dniu uroczystego otwarcia została podpisana umowa z kolejnym najemcą – firmą Pentegy, której lokal znajdzie się na czwartym piętrze – powiedział w rozmowie z „Eurobuild CEE” Jakub Wazowicz, architekt z GD&K Group. – Tym samym piętra 3., 4. i 5. wynajęte są w całości. Wciąż trwają rozmowy z klientami zainteresowanymi pozostałą powierzchnią, w tym parterem – dodał.

Carpathia Office House zlokalizowany na warszawskim Powiślu został już oficjalnie otwarty. – Po trzech latach od uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę Carpathię od dziś możemy uznać za otwartą – powiedział Jakub Wazowicz. Przedstawiciel inwestora i dewelopera budynku, krakowskiej firmy GD&K Group, powiedział, że w budynku wykończone zostały wszystkie części wspólne. – Trwają jeszcze drobne prace porządkowe wokół budynku oraz te związane z lokalami najemców – wyjaśnił. Do tej pory umowy najmu na powierzchnie biurowe podpisały: kancelaria prawna Chajec, Don-Siemion & Żyto oraz firma konsultingowa Mc Stone.

Deweloperem i inwestorem kameralnego budynku biurowego Carpathia Office House jest krakowska firma GD&K Group. Carpathia ma 4,4 tys. mkw. powierzchni. Za komercjalizację projektu odpowiadają firmy: Fisheye Properties i CBRE. Generalnym wykonawcą jest Unibep. Projekt architektoniczny został stworzony przez Ovotz Design Lab oraz architektów z zespołu samego dewelopera. – Konserwator zastrzegł, że projekt musi nawiązywać do kształtu przedwojennej zabudowy – powiedział podczas otwarcia Włodzimierz Jędruszak, dyrektor Fisheye, który współpracował z deweloperem od początku projektu. Stąd „uskok” na dachu biurowca, który stoi na działce zajmowanej przed wojną przez dwie kamienice. Ulica Zajęcza schodzi w dół w stronę rzeki, budynki były więc postawione na dwóch różnych poziomach – stąd uskok, który ma to upamiętniać.